Centrum Edukacji Oskar - Przedszkola, Szkoła Podstawowa, Liceum Dla Młodzieży i Dorosłych

« Powrót
OSKAR zajął I miejsce w konkursie Mama w pracy

20 maja 2012. odbyła się uroczysta Gala kończąca 4. edycję popularnego plebiscytu „Mama w pracy” – organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, Rzeczpospolitą oraz MillwardBrown SMG/ KRC. 

Laureatami, czyli firmami najbardziej przyjaznymi pracującym mamom, okazały się: Danone Sp. z o.o., O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. z Lublina oraz Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna.

Ponadto, kapituła konkursu wyróżniła jeszcze 27 firm, które wpierają kobiety łączące macierzyństwo z rozwojem zawodowym.

 

W kategorii Duże Firmy wyróżnienie otrzymały:
Górnośląska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.; Tupperware Polska Sp. z o.o.

 

W kategorii Średnie Firmy wyróżnienie otrzymały:
Amgen Sp. z o.o.; Apreo Logistics SA; AXA Polska S.A.; BP Europa SE Oddział w Polsce; Dom Maklerski IDM SA; Euroafrica Services Limited Sp. z o.o.; Gallup Polska Sp. z o.o.; ICON plc SA; Jones Lang LaSalle Sp. z o.o.; Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy; Lufthansa Sytems Poland; Medicare Sp. z o.o.; Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich; Pekao Financial Services Sp. z o.o.; SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o.; Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie; Transition Technologies S.A.

 

W kategorii Małe Firmy wyróżnienie otrzymały:
Akademia Zabawy i Rozwoju Octopus; BERNDSON Szkolenia Sp. z o.o.; Biuro Tłumaczeń Technicznych LIDO-LANG Nedoma s.c., Centrum Finansowe Banku BPS S.A.; Centrum Myśli Jana Pawła II; Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Rusocinie; Hay Group Sp. z o.o.; Kaczor, Klimczyk, Pucher, Wypiór Adwokaci.

 

Tegoroczna edycja konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Powoli zmienia się w Polsce klimat wokół sytuacji zawodowej kobiet chcących jednocześnie być matkami. Jest jednak jeszcze wiele do zrobienia. Ponad połowa ankietowanych kobiet ocenia, że w ciągu ostatniego roku nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o sytuację matek w ich miejscu pracy. Chcielibyśmy to zmienić i mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu zgromadzą jeszcze więcej firm przyjaznych mamom, a rozwiązania wprowadzone u laureatów i wyróżnionych w tym roku, staną się inspiracją do działań dla wielu pracodawców” – podsumowuje Izabela Schnell, z Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Zwycięskie firmy oferują swoim pracownikom szereg udogodnień i rozwiązań:
- program „Firma przyjazna rodzicom”/ Danone
- dodatkowy miesięczny płatny urlop macierzyński/ Danone
- opieka medyczna podczas ciąży oraz pokrycie kosztów porodu rodzinnego w wybranych placówkach medycznych/ Danone
- wyprawka z okazji urodzenia dziecka/ O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. z Lublina
- możliwość przyjścia do pracy z dzieckiem i ustalenia indywidualnego harmonogramu pracy/ O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. z Lublina
- możliwość korzystania z transportu firmowego do celów prywatnych/ Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna
- możliwość ruchomych godzin pracy i pracy w skróconym wymiarze godzin/ Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna

Celem konkursu „Mama w pracy” jest zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową oraz poprawienie sytuacji kobiet na rynku pracy.